Według Larka Davisa, czterech nowicjuszy Crypto May Outrun Bitcoin i Ethereum zostanie najlepszymi inwestycjami roku 2020.

Popularny badacz kryptograficzny Lark Davis uważa, że wiele projektów zdecentralizowanego finansowania (DeFi), które nie są zbudowane na bazie Ethereum, ma znaczący potencjał wzrostu.

Podkreśla on w szczególności przewagę czterech mało znanych aktywów kryptograficznych, które jego zdaniem w krótkim okresie czasu mogą osiągnąć duży wzrost.

„Wierzę, że DeFi poza Bitcoin Trader będzie prawdopodobnie dużym obszarem wzrostu w nadchodzących miesiącach, nawet jeśli nadal mamy wielkie projekty DeFi uruchomione na Ethereum“.

Davis wzywa Kavę (KAVA), Band Protocol (BAND), Switcheo (SWTH) i Nasha (NEX) jako swoich najlepszych kandydatów.

Kava to krzyżowa platforma pożyczkowa DeFi. Jego żeton w momencie pisania wynosi około 1,97$, a od połowy maja notuje 4x zyski.

Pomimo jego już rosnącej wartości, Davis mówi, że żeton nadal ma „ogromny potencjał dla długoterminowej aprecjacji cen“.

„Drużyna i zwolennicy Kava są również bardzo, bardzo silni. Moim zdaniem, to wszystko ma być tak duże jak Etereum MakerDao, które w swojej szczytowej fazie miało limit rynkowy ponad 1 miliard dolarów.“

Band Protocol to Cosmos blockchain native i cross-chain data oracle network, który konkuruje z Chainlink. Jego żeton jest obecnie notowany na poziomie około 2,42 USD w momencie pisania i od początku lipca jego cena wzrosła o około 120%. Mówi Davis,

„BAND ma już dużą, rosnącą listę wysoko postawionych partnerów, ludzi takich jak Binance i Wanchain oraz oczywiście Elrond i Fantom i Kava.“

SWTH i NEX są zdecentralizowanymi żetonami wymiany. Davis mówi, że mają potencjał wzrostu, ponieważ firma Switcheo uruchamia nową giełdę instrumentów pochodnych i unowocześnia swój model żetonów, a Nash właśnie wprowadził bezkosztowy fiat on-ramp dla użytkowników w Unii Europejskiej.

Davis ostrzega jednak, że obie firmy konkurują z wieloma innymi zdecentralizowanymi giełdami, co może mieć wpływ na ich rozwój.